Açık Ten İçin En İyi Renk Seçimleri?

30.12.2020
694
Açık Ten İçin En İyi Renk Seçimleri?

Açık Ten İçin En İyi Renk Seçimleri Nelerdir? Açık tenli insanlar , benzersiz cilt tonlarını düzleştirmek için giyim, saç ve hatta makyaj için en iyi renkleri seçmekten emin olmak isteyeceklerdir. Açık ten için en iyi renkler, sahip olduğunuz cilt tonunun türüne bağlı olarak değişebilir; Açık tenli olanlar bile sıcak veya soğuk ten tonlarına sahip olabilir. Renkleri seçerken ten rengi, açık ten mi, açık ten mi yoksa koyu ten mi olduğundan daha önemlidir. Soğuk ten tonlarına sahip kişilerin sıklıkla mavi veya yeşil gözleri ve açık veya çilli olmayan bir cildi vardır. Sıcak toprak tenli insanlar genellikle daha koyu saçlara ve kahverengi veya ela gözlülere ve bazen çillere sahiptir .

Elbette bu kurallar sabit değildir ve daha koyu saçlı ve daha soğuk ten tonlarına sahip birçok insan vardır. Bununla birlikte, bu şekilde daraltmak, açık ten için en iyi renkleri seçmeye başlamanıza yardımcı olabilir. Genel olarak, açık tenli kişilerin kaçınması gereken renkler, solgun görünmenize neden olanlardır; bunlar leylak gibi bazı soluk pastel renkleri veya hatta parlak sarı veya turuncu gibi bazı daha parlak renkleri içerebilir. Genel olarak, bir giysi giydiğinizde sağlıklı veya solgun ve yorgun görünüp görünmediğini hemen anlayabilirsiniz.

İnsanlar için daha serin tenli renkler için en iyi renkler daha derin renkler olma eğilimindedir. Örneğin koyu kırmızılar, soğuk, açık ten tonlarıyla çok hoş görünme eğilimindedir. Bu cilt tonuna sahip kişiler de genellikle siyah giyerler çünkü soğuk cilde karşı çok çarpıcıdır. Makyaj ve saç için en iyisi doğal renklerinizi tamamlamak ve çok dramatik bir şekilde değiştirmeye çalışmak yerine özelliklerinizi vurgulamaktır. Bu, tüm farklı açık ten türleri için geçerlidir.

Sıcak alt tonlara sahip açık ten için renk seçen herkes için toprak tonları harika görünme eğilimindedir. Sıcak kahverengiler veya toprak yeşilleri bu cilt tonuyla harika görünüyor. Altın ipuçlarıyla yapılan makyaj, cildin sıcaklığını da ortaya çıkarabilir. Kömür grisi de mükemmel bir seçenek olabilir, ancak bu cilt tonu genellikle siyahta o kadar iyi görünmüyor, bu da çok şiddetli olabilir.

Açık ten için takı renkleri de dikkate alınması gereken başka bir şeydir. Sıcak ten tonlarına sahip kişiler tipik olarak en iyi altın renginde görünür, soğuk ten tonları ise gümüş renginde hoş görünür. Yine de, istemiyorsanız bu kurallardan hiçbirinin uygulanmasına gerek yoktur; sadece en iyi görünen ve en iyi hissettiğinizi giyin.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
morruj
Merhaba,2020 sonlarında başlayan bu serüvenimizde sizler için en net araştırmalarımızla hizmet vermeyi hedefleyen en yeni nesil kadın sitesi olarak, kuruluşun yöneticisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

haberler, sağlık, fitnes,kadın sitesi,kadın portalı