Anne ve Bebek İçin Emzirmenin Faydaları!

14.01.2021
519
Anne ve Bebek İçin Emzirmenin Faydaları!

Anne ve Bebek İçin Emzirmenin Faydaları!

Anne sütünün doğanın mükemmel besini olduğunu söylemek abartı olmaz. İnek sütünün buzağılar için ideal besin kaynağı olması ve keçi sütünün çocuklar için (keçi türünden) en iyi öğün olması gibi, anne sütünüz de yeni doğmuş bir bebeğin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır. İşte bebeğiniz için emzirmenin  faydaları

Bebekler için emzirmenin faydaları

En iyi besindir. 

Anne sütü, yeni doğan bebeğin yepyeni sindirim sistemi için tasarlanmıştır. Sütünüzdeki protein ve yağ, bebeğiniz için inek sütü formülündekilere göre daha kolaydır ve mikro besinleri kolayca emilir. Ve beslenmeden beslenmeye ve konserveye aynı olan formülün aksine, vücudunuz süt bebeğinizin ihtiyaçlarına göre kompozisyonda değişiklikler yapar.

Enfeksiyonlara karşı koruma sağlar.

Bebeğiniz emzirdiğiniz her seferinde, soğuk algınlığına, kulak enfeksiyonlarına, solunum yolu enfeksiyonlarına ve diğer yaygın çocukluk hastalıklarına karşı bağışıklığını artırmaya yardımcı olan antikorlarınızdan sağlıklı bir doz alır. Özellikle ilk 6 ay boyunca, antikor açısından zengin sütünüz, çocuğunuzun grip ve boğmaca gibi henüz aşı olmadığı için hastalıklardan korunmasına yardımcı olur.

ABÖ riskini azaltır. 

Araştırmalar, en az iki ay emzirmenin  ani bebek ölümü sendromu (ABÖS) riskini yaklaşık yüzde 50 azalttığını gösteriyor. Neden tam olarak anlaşılamasa da anne sütüyle beslenen bebeklerin uykudan daha kolay çıktıkları düşünülmektedir. Eklenen bağışıklık korumaları da bir rol oynayabilir. 

Bebeğinizin sindirimi kolaylaşır.

Bebeğinizin karnı için tasarlandığından, anne sütü daha kolay aşağı iner ve daha kolay aşağı iner. Emzirilen yenidoğanların, mama içen bebeklere kıyasla kabızlık veya ishalden muzdarip olma olasılığı çok daha düşüktür. Sindirimi daha kolay olan süt de (biraz) daha iyi kokan kakalara dönüşür. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
morruj
Merhaba,2020 sonlarında başlayan bu serüvenimizde sizler için en net araştırmalarımızla hizmet vermeyi hedefleyen en yeni nesil kadın sitesi olarak, kuruluşun yöneticisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

haberler, sağlık, fitnes,kadın sitesi,kadın portalı