Çocuklarda Bağışıklığı Artıran Yiyecekler Nelerdir?

22.01.2021
696
Çocuklarda Bağışıklığı Artıran Yiyecekler Nelerdir?

Çocuklarda Bağışıklığı Artıran Yiyecekler Nelerdir?

Kışlar, çocukları genellikle soğuk algınlığı ve grip gibi kışlar, boğaz enfeksiyonları ve mide problemleri gibi birçok hastalığa duyarlı hale getirir. Bunlar, çocuklarda bağışıklığı artıran yiyeceklerdir.

Bağışıklık Artırıcı Gıdalar:  Çoğumuz, Y kuşağı anneleri bugün çekirdek ailelerin içindeyiz ve özellikle çalışıyorsak, çocuklarımızın hastalanma ihtimalinden endişe duyuyoruz.  Bağışıklık sistemi gelişmekte olan çocuklar, özellikle bu soğuk havalarda bu tür enfeksiyonlara yakalanma eğilimindedir. Soğuk hava, onları, genellikle soğuk ve grip gibi kışlar, boğaz enfeksiyonları ve mide sorunları gibi birçok hastalığa karşı duyarlı hale getirir. Çocuklar daha kaygısız oldukları ve çoğunlukla dışarıda kalmayı sevdikleri için, enfeksiyonlara ve sağlık sorunlarına karşı kesinlikle daha savunmasızdırlar. Onları sağlıklı tutmak için, C vitamini açısından zengin, güçlü antioksidanlara ihtiyaç vardır. Her zaman sulu kalmak, yeşil yapraklı sebzeler yemek ve her gün fındık ve tohum yüklemek, bazı önleyici tedbirlerdir.

İşte Bağışıklığı Artırabilecek 5 Gıda:

1. Meyve ve sebzeler

Tüm mevsimlik meyve ve sebzeler hayati antioksidanlar ve vitaminler açısından inanılmaz derecede zengindir. Bu yiyecek gruplarının kalorisi düşüktür; yine de, çoğu çocuğun bağışıklığını geliştirmeye yardımcı olan A ve C vitamini ile doludur. Bağışıklık güçlendirici olarak günlük diyete dahil edilecek en iyileri  portakal, papaya gibi meyveler, meyveler ve kabak gibi sebzeler, soğan, koyu yeşil yapraklı sebzeler vb.

3 saat

Tüm mevsimlik meyve ve sebzeler hayati antioksidanlar ve vitaminler açısından inanılmaz derecede zengindir.

2. Yoğurt

Yoğurt, bağışıklık sağlayarak bizi güçlendirir. Yoğurt, koruyucu, enfeksiyon önleyici bir madde olarak büyük bir potansiyele sahiptir. Artan yoğurt tüketimi, kişinin enfeksiyonlar gibi bağışıklık ile ilgili hastalıklara karşı direncini artırmaya yardımcı olabilir. Bu sağlıklı atıştırmalık, güçlü ve sağlıklı kemiklerin korunmasına yardımcı olan kalsiyum ve diğer bazı besinlerle doludur. Yoğurt çocuğunuzun da daha tok hissetmesine yardımcı olabilir.

micr0h6g

Yoğurt, kalsiyum ve diğer bazı besinler ile dolu sağlıklı bir atıştırmalıktır

3. Protein Çeşitleri

Hayvansal kaynaklardan elde edilen proteinler, tüm gerekli amino asitleri bol miktarda içerir ve bağışıklık hücreleri için bir zorunluluktur. Balık, kümes hayvanları, peynir, yumurta ve sütte bulunurlar. Vejetaryenler proteinlerini tahıllarda ve soya fasulyesi, nohut vb. Gibi baklagillerde alabilirler.

4. Fındık

Ceviz ve badem, vücudunuzun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olan sağlıklı omega-3 yağ asitlerine sahiptir. Küçük bir çalışma, omega-3’lerin çocuklarda solunum yolu enfeksiyonlarının sayısını azalttığını buldu. Cevizleri bir atıştırmalık karışımına veya mısır gevreğine serpmek kolaydır.

5. Baharat Ve Çeşitleri

Hint çeşnileri ve sarımsak, zencefil ve zerdeçal gibi baharatların antiviral ve antibakteriyel özellikleri vardır. Aynı zamanda vücuttaki beyaz kan hücrelerinin üretimini uyarır ve aynı zamanda bir antioksidandır. Sarımsak, soğuk algınlığı ve grip belirtilerini önlemeye yardımcı olur.

Tüm Bu Yiyecek Gruplarını Diyetinize Nasıl Dahil Edebilirsiniz?

Şimdi şu soru ortaya çıkıyor: Y Kuşağı Anneleri tüm bu yiyecek gruplarını günlük diyete nasıl dahil edebilir? Kendim bir anne ve sonra bir Beslenme uzmanı olarak, taze hazırlanmış yiyecekler ve birkaç sağlıklı paketlenmiş yiyecekle dengelemeye çalışıyorum. Çocuğunuzun ana öğünlerinin taze olarak zencefil, sarımsak ve zerdeçal ile taze olarak hazırlandığından emin olun, dengeli bir şekilde  pirinçten gelen iyi bütün karbonhidratlar, bir kase protein ( bakliyat / yumurta / yağsız tavuk veya balık) ve mevsimlik sebzelerle dolu. Okul atıştırmalıkları veya oyun öncesi ve sonrası atıştırmalıklar bir beslenme barı olabilir (yiyecek etiketlerini okuyun -% 20’den fazla şeker ekleyen ürünlerden kaçının) veya günlük bağışıklığı artırıcı vitamin gereksinimlerini karşılayabilen paketlenmiş meyveli  yoğurt olabilir. C vitamini gibi Bir avuç dolusu karışık kuruyemiş her zaman paketlemesi en kolay ve en sağlıklı atıştırmalıktır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
morruj
Merhaba,2020 sonlarında başlayan bu serüvenimizde sizler için en net araştırmalarımızla hizmet vermeyi hedefleyen en yeni nesil kadın sitesi olarak, kuruluşun yöneticisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

haberler, sağlık, fitnes,kadın sitesi,kadın portalı