Doğru Rimel Nasıl Sürülür? Uzman Gibi Sürmenin Püf Noktaları

27.12.2021
539
Doğru Rimel Nasıl Sürülür? Uzman Gibi Sürmenin Püf Noktaları

Doğru Rimel Nasıl Sürülür?

Daha uzun, daha dolgun ve dalgalı kirpikleri seviyor musunuz?  Yeni başlıyorsanız, kirpiklerinizin biçimsiz görünmesini ve bozulmasını önlemek için  “rimel nasıl sürülür resimli anlatım” rehberliğine ihtiyacınız var.

Rimel Nasıl Sürülür Resimli Anlatım

Rimek sürmek, özellikle tuhaf görünümlü aplikatörlerle biraz korkutucu olabilir. Ancak maskara çubuğunun sivrilen üst kısmı ve sert kılları, her kirpiğe daha dolgun bir görünüm kazandırmak ve gözlerinizi büyük göstermek için ulaşmanıza yardımcı olabilir. Ancak yanlış uygulama teknikleri rimeli bulaştırabilir ve kirpiklerinizi toplayabilir. Çözüm? Aşağıdaki öğreticide ilerleyin ve kısa sürede rimel nasıl sürülür bunun uzmanı olacaksınız!

Rimel Sürmek İçin Nelere İhtiyaç Var?

 • maskara
 • Kirpik maşası

Adım 1: Temiz Gözler ve Kirpiklerle Başlayın

Temiz Gözler ve Kirpiklerle Başlayın

Kirpiklerde makyaj izi kalmadığından emin olun. Topaklanmayı önlemek için temiz bir yüzey her zaman işimizi kolaylaştırır.

2. Adım: Kirpiklerinizi Kıvırın

Kirpiklerinizi Kıvırın

Kirpik kıvırıcıyı kirpiklerinizin dibinde tutun (ancak çok yakın değil). Şimdi aşağıya bakın ve kirpiklere hafifçe bastırın. Kirpiklerinizin ucuna doğru hareket ederken bunu üç kez yapın.

Diğer Pratik Yol : Kirpiklerinizi kıvırmanın bir başka yolu da işaret parmağınızı kirpiklerinizin dibine yerleştirip aşağı bakmak ve 6 saniye basılı tutmaktır. Kirpik kıvırıcı kullanmaktan rahatsızsanız bunu yapabilrsiniz.

3. Adım: Ortadan Başlayın

Ortadan Başlayın

Rimel tüpünü açın ve aplikatördeki fazla ürünü silin. Doğrudan aynaya bakın ve aplikatörü kirpiklerinizin dibine yerleştirin. Kirpiklerinizi tabandan uca kaplamak için aplikatörü yukarı doğru hareket ettirin. Kirpikleri eşit şekilde kaplamasını sağlamak için aplikatörü “kıpırdatabilirsiniz”.  

Adım 4: Köşelere Taşı

Köşelere Taşı

Şimdi, zor kısım – gözlerinizin köşelerini kaplamak. Köşe kirpiklerini kapatmak için aplikatör ucunu kullanın. Onları tabandan uca eşit şekilde kaplayın. Bu sayede maskaranın bulaşmasını veya akmasını engellemiş olacaksınız. Zor gibi olsada bir kaç pratik ile eliniz alışacak.

Adım 5: Topaklanmayı Önlemek İçin Temiz Bir Makara Fırçası Kullanın

Topaklanmayı Önlemek İçin Temiz Bir Makara Fırçası Kullanın

Topaklanmayı önlemek için kirpiklerinizi aşağı ve sonra bir makara fırçası veya kirpik tarağı ile tarayın. İlk kat rimel tamamen kurumadan önce yapın. 

Adım 6: İkinci Bir Kat Uygulayın

İkinci Kat Uygula
uygulamak için aynı tekniği izleyin.

Son Bakış

uzun ve dolgun kirpikler

Sahte kirpik yanılsaması veren uzun ve dolgun kirpiklerin tadını çıkarın!

Bu rimel uygulama tekniği, üst kirpikler için iyi sonuç verir. Peki ya alt kirpikler? Pekala, Alt kirpiklere mükemmel bir şekilde rimel sürmek için hızlı bir eğitim.

Alt Kirpiklere Rimel Nasıl Sürülür ? Resimli Anlatım

Alt kirpikler, üst kirpiklere göre daha kısa, daha ince ve daha seyrek olma eğilimindedir. Ürünü bulaştırmadan veya akıtmadan aynı rimel uygulama tekniğini uygulamak nispeten zordur. İşte bir uzman gibi maskarayı alt kirpiklere nasıl uygulayacağınıza dair kolay bir yol.

Adım 1: Bir Mendil Yerleştirin

Bir Doku Yerleştirin

Başınızı eğin ve doğrudan aynaya bakın. Göz altı bölgesini korumak için alt kirpiklerinizin altına bir mendil koyun.

2. Adım: Ortadan Başlayın

Ortadan Başlayın

Fazla rimeli silin ve alt kirpiklerinizin orta kısmına uygulayın.

Adım 3: Köşe Kirpikleri Kaplayın

Köşe Kirpikleri Kaplayın

Köşe kirpiklerini kaplamak zor olabilir. Asayı dikey olarak tutun ve her bir kirpiği gözünüzün iç ve dış köşelerinde kaplamak için ucu kullanın. Bu teknik, alt göz kapağındaki daha kısa veya daha ince kirpikler için en iyi sonucu verir.

Son Bakış

daha büyük ve daha açık görün

Yeni başlayanlar için rimel sürme  uygulaması için eğitim, rimel uygulama tekniğini pratik yapmak ve hızlı bir şekilde ustalaşmak için harika bir yoldur. Tüm göz şekilleri ve kirpikler için rahatlıkla uygulanabilir.

Rimel rutininizde yapacağınız küçük bir değişiklik kirpiklerinizi kıvrık tutabilir. İşte kontrol edebileceğiniz en iyi 15 kirpik astarı. Kaçınılması gereken yaygın hataları bilmiyorsanız, bir maskara uzmanı değilsiniz. 

Kaçınılması Gereken Hatalar

 • Maskara Sürdükten Sonra Kirpiklerinizi Kıvırma: Kirpiklerinizi seviyorsanız ve dökülmesini istemiyorsanız rimel sürdükten sonra kirpiklerinizi kıvırmayın.
 • İlk Kat Kuruduktan Sonra İkinci Kat Uygulama: Kirpikleri sadece dağınık hale getirir ve topaklar.
 • Süresi Dolmuş Rimel Kullanmak: Pembe bir göz istemezsin, değil mi?
 • Başkasının Maskarasını Kullanmak: Hijyenik değildir ve maskaradaki bakterileri gözünüze bulaştırabilir.
 • Maskara Sürerken Konuşmak Veya Telefonu Kontrol Etmek: Gözünüzü dürtmeyi dört gözle beklemiyorsanız, rimel sürerken konuşmayın veya dikkatiniz dağılmasın.
 • Hareket Eden Araçta Rimel Sürmek : Gözlerinizi kamaştırmaktan ve tüm makyajınızı bozmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.
 • Aplikatördeki Fazla Maskarayı Silmemek: Aplikatördeki ve kirpiklerinizdeki fazla ürün topaklanmalara neden olabilir.
 • Günün Sonunda Rimeli Çıkarmamak : Kirpikleri hızlı bir şekilde dökmenin en kolay yolu rimel sürerek yatmak. Bunu istemiyorsanız, kirpiklerinizdeki rimel izlerini silmek için yağ bazlı bir makyaj temizleyici kullanın. 
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
morruj
Merhaba,2020 sonlarında başlayan bu serüvenimizde sizler için en net araştırmalarımızla hizmet vermeyi hedefleyen en yeni nesil kadın sitesi olarak, kuruluşun yöneticisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

haberler, sağlık, fitnes,kadın sitesi,kadın portalı