Erkek Sütyeni Nedir?

27.12.2020
1.917
Erkek Sütyeni Nedir?

Erkek Sütyeni Nedir? Genel olarak, erkek sütyenleri iki kategoriden birine gevşek bir şekilde yerleştirilir: sıkıştırma sütyenleri ve çapraz giyinme ve cinsel fetişler için kullanılan sütyenler. Sıkıştırma için kullanılan bir erkek sütyen normalde göğüsleri düzleştirmek içindir ve gerilebilir bir kumaştan yapılır. Bu sütyenler tipik olarak göğüsleri kaldırmaz; birincil amaçları genellikle aşırı büyük erkek göğüslerinin görünümünü en aza indirmektir. Çapraz giyinme ve benzeri amaçlarla kullanılan sütyenler, bazen kadın sütyenine daha çok benzemektedir. Erkek sütyen, sıkıştırma sütyeni veya sıkıştırma yeleği olarak adlandırılmasının yanı sıra, bu sütyen türleri bazen bros olarak adlandırılır.

Erkek sütyen tipine bağlı olarak, giysinin yapısı önemli ölçüde değişir, bazen kadın sütyenine hiç benzemeyebilir. Sıkıştırma sütyeni tipik olarak spandeks gibi gerilebilir bir kumaştan yapılır ve tüm gövdeyi ve bacakların bir kısmını kaplayabilir. Normalde amacı göğüslerin görünümünü azaltmaktır, ancak aynı zamanda mideyi düzleştirme ve uyluklara daha sıkı bir görünüm verme rolünü de üstlenebilir. Çapraz giyinme sütyenleri ise erkeğe daha kadınsı bir figür vermek için sıklıkla erkek göğüslerini kaldırır ve fincan boyutunu büyütür. Renkli kumaş, dantel ve fırfırlı bazı kadın sütyenlerine benzer tasarımları da olabilir.

 

Bazı erkekler vücutlarında obezite veya diğer tıbbi komplikasyonlar nedeniyle gelişen göğüslerin boyutunu küçültmek için erkek sütyen kullanır. Bu erkekler tipik olarak erkek sütyenlerini, kadınların sütyenlerini nasıl kullandıklarına benzer şekilde göğüslerini desteklemek için kullanırlar. Erkeklerin genellikle destekleyici sütyen kullandıkları ve kadınların yaptıkları arasındaki dikkate değer fark, bu erkek sütyen kullanımının tipik olarak göğüslere olası dikkati düzleştirmeye ve azaltmaya çalışacağı, kadın sütyenlerinin ise genellikle tam tersini yapmasıdır. Erkek sütyeninin bir başka yaygın kullanımı, bir erkeğin kadın gibi giyinmeye çalıştığı durumlarda olduğu gibi, cinsel fetişler için bir aksesuar olarak kullanılır. Göğüsler genellikle kadın formunun önemli ve tanımlanabilir bir yönü olarak kabul edildiğinden, kadın gibi giyinen erkekler genellikle sütyeni gardırobunun vazgeçilmez bir parçası olarak görür.Bir erkek kompresyon sütyeni giymek, aslında hem erkekler hem de kadınlar tarafından binlerce yıldır yapılan bir meme bağlama şeklidir. Kadınlar, göğüslerini Katolik rahibeler olarak hayatlarını daha iyi yerine getirmek için daha az rahatsız edici hale getirmek ve düz göğüs ve küçük göğüslerin popüler olduğu bir moda ifadesi gibi çeşitli nedenlerle göğüslerini düzleştirmek için bağladılar.

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
morruj
Merhaba,2020 sonlarında başlayan bu serüvenimizde sizler için en net araştırmalarımızla hizmet vermeyi hedefleyen en yeni nesil kadın sitesi olarak, kuruluşun yöneticisidir.
YORUMLAR

  1. Halit Oğuz dedi ki:

    Erkek sütyeni beğeniyorum

haberler, sağlık, fitnes,kadın sitesi,kadın portalı