Erken gebelik belirtileri?

26.12.2020
492
Erken gebelik belirtileri?

Erken Gebelik Belirtileri? Bildiğiniz gibi hamilelik her kadında farklıdır. Bir hafta içinde olması gerekmese de, gebelik belirtileri gebe kaldıktan sonraki bir hafta içinde ortaya çıkabilir.

Erken hamileliğin en yaygın belirtileri nelerdir? Bu soruyu cevaplamak için, Amerikan Hamile Kadınlar Derneği, buna göre belirli bir sonuç elde ettiğimiz bir anket yaptı:

Ankete katılan kadınların% 29’u kaçırılan döngüyü ilk işaret olarak adlandırdı.

% 25 mide bulantısı olarak adlandırıldı

% 17’si meme bölgesinde bir değişiklik olduğunu belirtti.

Hamilelik belirtilerini belirlemenizi kolaylaştırmak için her birini açıklayabiliriz.

Kanlı akıntı / kan lekesi: Bu, döllenmiş bir yumurtanın rahim duvarına yerleştirilmesi veya bağlanması ile ilişkilidir. Temelde bu süreç doğumdan 6-12 gün sonra gerçekleşir. Elbette bazı kadınların hamile kalmaları mümkün olsa da benzer semptomları yoktur.

Kaçırılan döngü: Bu, kadınların hamilelik testine başvurmasının en yaygın nedenidir. Aynı anda hem hamile kalmanın hem de bir döngü geçirmenin ne kadar mümkün olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu durumda, yukarıda bahsettiğimiz kan lekeleri olabilir. Bu, döngü sırasındaki kanlı akıntıdan tamamen farklıdır.

Mide bulantısı: Çoğunlukla bu semptom, gebeliğin 2-8 haftasında şikayet eder. Çoğunlukla ilk üç aylık dönemin sonunda (yani gebeliğin 3 ayı) bu belirti ortadan kalkar, ancak gebeliğin tamamına devam etmek mümkündür.

Dolu göğüsler: Bu belirti doğumdan 1-2 hafta sonra ortaya çıkar.

Yorgunluk: Çok sayıda hamile kadın, çeşitli hormonlardaki değişikliklerin neden olduğu yorgunluk ve uyuşukluktan şikayet eder.

Son olarak, yukarıdaki belirtilerin hamile olduğunuzun% 100 kanıtı olmadığını belirtmek isterim. Bu semptomların nedeninin tamamen başka bir şey olabileceği de göz ardı edilmemelidir. Bu yüzden her durumda bir doktora danışmak daha iyidir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
morruj
Merhaba,2020 sonlarında başlayan bu serüvenimizde sizler için en net araştırmalarımızla hizmet vermeyi hedefleyen en yeni nesil kadın sitesi olarak, kuruluşun yöneticisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

haberler, sağlık, fitnes,kadın sitesi,kadın portalı