Esmer Tene Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

26.12.2020
522
Esmer Tene Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Esmer Tene Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Dünyaca ünlü makyaj artistlerinden alınmış olan çeşitli ipuçları ile hazırlanan esmerler için makyaj sırları haberine göz atalım.

Makyaj yapmaktaki amaç, fazla da bir efor harcamadan ve abartıdan kaçınmak suretiyle esmer kadının yüzünün karakteristik özelliklerini vurgulamak ve cildi kusursuz göstermektir.

Başta kadınlar olmak üzere esmer insanların kendilerine has bir yüz stilleri ve havaları mevcuttur.

Pembelerden Kurtulmak

Koyu saçlarla vişne çürüğü ya da kiremit gibi renkler pembe renklere oranla daha fazla uyum sağlayacaktır. Çünkü bu özelliklere sahip bir esmerin pembe rengi kullanması kendisini silik ve solgun gösterecektir.

Koyu renkler, esmer kadınların dudaklarına yapacakları vurguyu ön plana çıkararak koyu bir pembe tercih edilmesinde fayda olacaktır ki o da tek bir şart ile ancak bir gözlere vurgulayarak cansız ve solgun görünümden kaçınılmalı.

Fondöten Seçimine Dikkat!

Harika bir cilt şeklinin ortaya çıkması açısından kesinlikle ten rengine uygun bir şekilde fondöten seçimi yapılmalıdır. Fondötenin ten rengine uygun olup olmadığını anlamanın en pratik yöntemi fondötenin alt çene kemiği ile çenenin arasındaki bölgede denemektir.

Elmacık Kemiklerine Ne Demeli Peki?

Elmacık kemikleri, tıpkı pembe dudakların bir esmeri solgun göstermesi gibi etkiyi ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle elmacık kemikleri açısından öncelikle bir bronzlaştırıcı uygulanmak esmer kadının yüzüne doğal ve sağlıklı bir parlaklık kazandıracaktır. Ancak cildin kusurları ortaya çıkarılmak istenmiyorsa eğer aşırı uygulamadan kaçınılmalıdır.

 

Esmer kadınların kendilerini çok daha fazla cüretkâr hissetmeyi istemeleri halinde genç Hollywood yıldızlarının kesinlikle vazgeçemedikleri yanakları da kendilerine örnek almalıdır. Alın bölgesi başta olmak üzere çene, burun ve yanaklara uygulandığında bronzlaştırıcıdan sonra şeftali tonlarında bir allığın ele alındığında 2 kalemden birincisini burnun altında yatay bir şekilde, diğerini ise gözün bitiş noktasında dikey tutup ikisinin kesiştiği noktaya hafif dairesel bir şekil çizerek uygulamak mümkündür.

Gözlere Vurgu Yapılmalı

Esmerlerden özellikle de mavi gözlü ve koyu renk saçlara sahip olanlar, zümrüt yeşili ile koyu kahverengi gözlerinin büyüleyici bir şekilde gösterilmesine aracılık edecek ya renklerin kullanılması gerekir.

 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
morruj
Merhaba,2020 sonlarında başlayan bu serüvenimizde sizler için en net araştırmalarımızla hizmet vermeyi hedefleyen en yeni nesil kadın sitesi olarak, kuruluşun yöneticisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

haberler, sağlık, fitnes,kadın sitesi,kadın portalı