Mutlu Evlilik İçin 27 Muhteşem İpucu!

28.12.2020
542
Mutlu Evlilik İçin 27 Muhteşem İpucu!

Mutlu ve kalıcı bir evlilik için verilen sadece elmas ya da çiçek buketleri değil, evli hayatın başarısı için uzmanlar tarafından hazırlanan bir dizi küçük ipucunu hayata geçirmek gerekiyor. Evliliğinizi uzun ve mutlu kılmak için 27 ipucu Tüm yeni evlilerin düşlediği bir rüya …

Mutlu ve kalıcı bir evlilik için verilen sadece elmas ya da çiçek buketleri değil, evli hayatın başarısı için uzmanlar tarafından hazırlanan bir dizi küçük ipucunu hayata geçirmek gerekiyor.

Evliliğinizi uzun ve mutlu kılmak için 27 ipucu

Tüm yeni evlilerin çekmecelerindeki bir rüya, uzun ömürlü bir evlilik ilişkisini olabildiğince mutlu yaşamaktır: evlilikte birleşmiş çoğu çift, hemen uygulamaya koymak için aşağıdaki 27 ipucunu takip etmelidir . gerçekten harika ve olağanüstü bir karı koca hayatı.

 1. Eşinize günde en az bir kez teşekkür edin

Şükretmek, ona karşı ne kadar minnettar ve minnettar olduğunuzu ifade etmenin bir yoludur: küçük günlük jestler (alışveriş yapmak, yemek pişirmek, bulaşıkları yıkamak) bir eşin nasıl onurlandırdığına ve onlardan doğan haklarını ve görevlerini “yerine getirdiğine” dair küçük örneklerdir evlilik bağı. Evlilik bir sözleşme değil, birinin diğerine yaptıklarına şükran duyuyor ve aile, evlilik ilişkisinin başarısı için çok değerli bir katma değere sahip.

 1. Daima müsait ol

Eşlerden biri müsait olmadığında ve rutin ev işlerini yapamadığında veya çocukları okuldan alamadığında, diğeri “uzlaşmalı” ve hemen görevi devralmaya hazır olmalıdır. Evlilik yaşamında, beklenmedik olaylarla başa çıkmak için iyi bir doz esneklik ve stres yönetimi gerekir.

 1. Günlük ilgi sürekli diyalog

Evlilik ilişkisini olabildiğince kısa ve uzun ömürlü tutmak için diyalog kesinlikle önemlidir : bir iş gününden sonra, evde, masada otururken, her zaman birbirini dinlemek, diğer eşle şeffaf, kristal ve samimi olmak gerekir. Yalan söylemeyin, hiçbir şeyi saklamayın ve tavsiye isteyin, uyum yaratmak ve mümkün olduğunca empatik bir diyalog kurmak için güçlü silahlardır.

 1. Sinerji ve aktivizm: birlikte olmak için yürümek ve koşmak

En uzun süreli ve en mutlu evlilikler, aktif ve sinerjik eşler görenlerdir: Sürekli antrenmana devam etmek, kilo vermek ve estetik açıdan mükemmel kalmak için her gün birlikte yürüyün ve koşun. Sağlığa dikkat etmek ve bedene özen göstermek, uzun süre yaşamak ve orta-uzun vadede evliliği korumak için kazanan sırlardır.

 1. Eşinize gündemlerinde hangi olayları olduğunu sorun

Her sabah kahvaltıda eşinize gün içinde hangi etkinliklerle ve randevularla karşılaşması gerektiğini sormanız önemlidir: takvimi bilmek, toplantılar, patronla yapılan toplantılar şeffaf bir ilişki kurmak ve eşinize onu ne kadar sevdiğinizi göstermek için gereken küçük önlemlerdir. .

 1. Aynı fikirde olmadığın zaman yürüyüşe çıkmak

Her ortağın farklı bir vizyonu olduğu ve diğeriyle aynı fikirde olmadığı olabilir, ne yapmalı? Uzmanlar, bir uzlaşma veya ortak bir bakış açısı bulmak için evden çıkıp birlikte yürümeyi tavsiye ediyor ; Durumu daha da kötüleştirebilecek olumsuz sözler söylemekten kaçınmak önemlidir.

 1. Akışına bırak

Mutlu bir evliliğin iyi sırrı için “esnek” ve müsamahakâr (doğru sınırlar dahilinde) olmak gerekir: işleri serbest bırakmak, sakin ve psiko-fiziksel refahı korumaya ve trajik epiloglarla savaşa dönüşebilecek çatışmalardan kaçınmaya yardımcı olur.

 1. Nazikçe sormayı öğrenin

Sorularınızı kesinlikle nazik bir şekilde nasıl soracağınızı bilmek her gün önemlidir, işte bazı örnekler: “ Sevgilim, bugün çocukları okuldan almamı ister misin? “Veya” Bu gece en sevdiğin yemeği pişirmek istiyorum “veya” Çamaşırları asmamı ister misin? “

 1. Yatakta kahvaltı servisi yapın

Çok nazik ve takdir edilen bir jest, yatakta kahvaltı servisi yapmaktır: güne bakmaya başlamanın nazik ve güzel bir yoludur.

 1. Kendi kişisel alanlarını “şekillendirin”

Uzun ömürlü ve mutlu bir evliliği sürdürmek için, bir kişinin hobilerini geliştirmek veya kendi kişiliğine bakmak için doğru özgürlük alanlarının nasıl oluşturulacağını bilmek önemlidir.

 1. Samimi ve net olun

Evlilik hayatını başarılı kılmak ve orta ve uzun vadede bir aşk dengesi kurmak için dürüst ve şeffaf olmayı öğrenmek önemlidir. Asla yalan söyleme, yalanların kısa bacakları vardır!

 1. Evliliğin ekonomik istikrarını sağlamak için çalışın ve bağlı kalın

Mutlu olmak için, ailenizin yeterli ekonomik istikrara sahip olmasını sağlamanız gerekir : Görev duygusu ve eve maaş getirme ihtiyacı, sevdikleriniz tarafından kendini tatmin ve saygı duymanın temelidir.

 1. Bir çift olarak hayat her şeyden önce gelir

Evlilikte birleştikten sonra, bir çift olarak yaşamın başka herhangi bir taahhüt veya olayın önüne geçeceğini kabul etmek önemlidir: çocuklar, ev masrafları, faturalar, ev işleri, kesinlikle önlenemeyen haklar ve görevler gerektirir. . Erken olgunlaşmak ve sorumluluk almak önemlidir ki çocukların takip edecek kötü bir örnek olamasın.

 1. Birlikte yaşam projeleri inşa etmek

Birlikte bir yaşam planı inşa etmek (ev satın almak, yenilemek, çocuk sahibi olmak vb.) Önemlidir, ortak hedefleri güçlendirmeye yardımcı olur ve kişinin “aile yuvasını” zenginleştirecek benzersiz ve değerli bir “bir şeyler” yaratmasına yardımcı olur.

 1. Sözlerini tut

Söz sözdür! Eşinizi ve ailenizi asla hayal kırıklığına uğratmamalısınız, sevdiklerinizin güvenini kazanmak için sözünüzü tutmak önemlidir.

 1. Yıldızlı gökyüzünün altında bir gece geçir

Küçük şeylerin bir çiftin hayatı için ne kadar değerli olduğunu hatırlamak için, gözleriniz yıldızlı gökyüzüne dönük olarak bir gece geçirmek önemlidir.

 1. Bir hobi paylaşmak

Ortak bir hobiye sahip olmak, evli yaşamı güçlendirmeye yardımcı olur ve her iki eşin de karı koca rolü dışında başka bir yolla birbirlerini daha iyi tanımalarına izin verir.

 1. Birlikte sinemaya gidin

Sinemada bir akşam geçirmek, sinema salonlarının önünde oturup patlamış mısır alıp “mırıldanma” ile birlikte “eski günlerin” ne kadar güzel olduğunu hatırlamaya yardımcı olur. Bir filmi seçmek (aksiyon, komedi, gerilim), gerçek bir “çift terapisi” olan “tutku ateşini yeniden yakmanın” bir yoludur.

 1. Birlikte gülmek

Gülümseme, ” yaşamın gücü ” dür: Sarılmak, birbirlerini okşamak, gülürken gözlerine bakmak ve birlikte şakalaşmak, bir kez daha ” yanımda olduğun için teşekkür ederim ” demenin bir yoludur .

 1. Eşinizi her zaman şımartın

En sevdiği yemeği pişirmek, en sevdiği filmi izlemek, rüyalarının gezisini ayarlamak, eşinizi tatmin etmenin ve onu ne kadar sevdiğinizi göstermenin birçok günlük örneği ve “güzel” yollarıdır.

 1. Bir aşk gecesi planla

Kalıcı ve uzun ömürlü bir evlilik ilişkisinin gerçek sırrı, birbirinizi sevmek ve bir aşk gecesini nasıl planlayacağınızı bilmektir : seks, evli yaşamın temelidir ve çocuk sahibi olduktan sonra bile, fiziksel teması sürdürmek ve birlikte erotizmi yaşamak önemlidir. yaratıcılık ve gereken kolaylıkla. Seksologlar, sizi uzun ömürlü ve genç tutmaya yardımcı olduğu ve her şeyden önce, birlikte olmanın ve eskisi gibi tekrar birbirinizi sevdiğinizi göstermenin bir yolu olduğu için seks yapmayı tavsiye ediyorlar.

 1. Şehir trafiğinden uzakta bir hafta sonu düzenleyin

Kendi özgürlük alanlarınızı bulmak ve günlük “tramvay tramvayından” uzaklaşmak için, kırsaldaki bir evde veya “yeşilliklerle” çevrili bir çiftlik evinde bir hafta sonu organize etmek mükemmel bir girişim olabilir. Kırsal hava, ataların atmosferini yeniden keşfetmeye ve gerçek ve kirlenmemiş dünyaya özgü iyi tatları, tatları ve kokuları yeniden keşfetmeye yardımcı olur. Kırsal kesimde bir hafta sonu, çiftlerin “homeostatik” dengelerini ve psiko-fiziksel refahlarını bulmalarına yardımcı olur.

 1. Birlikte yatağa git

Keyifli anlardan biri, geçirilen gün, gelecekteki taahhütler, aile kararları hakkında konuşmak, kucaklanmak veya birlikte iyi bir kitap okumak ve ardından “Morpheus’un kollarına” düşmek için birlikte uzanmaktır .

 1. Kültür ve rahatlamaya adanmış akşam

Evlilik hayatını iyileştirmek için bir kültür ve rahatlama akşamını “oymak” önemlidir: bir tiyatro incelemesine katılmak, bir fotoğraf sergisine katılmak, bir sanat galerisini ziyaret etmek, bir caz konserine katılmak tamamen kermesse ve her iki eşin de kültürel geçmişini zenginleştiren olaylar.

 1. Günlük iyilikler yapın

Partnerinize onu sevdiğinizi göstermek için pek çok küçük günlük iyilik jestleri yapmanız önemlidir: mesele her gün bir elmas veya Rolex vermek değildir, sadece tarladan toplanan bir çiçeği bağışlamak veya en sevdiği dondurmayı satın almak yeterlidir.

 1. Bir “aşk yuvası” olarak ana yatak odası

“Alevi” yeniden canlandırmak ve şımartılmak için, ana yatak odası kendi ” aşk yuvanızı ” yaratabileceğiniz yerdir : burada birlikte kahvaltı edebilir, kucaklaşabilir, birlikte gülebilir ve yardımcı olan iyi seks yapabilirsiniz. yetkili uzmanlara göre, refahlarını bulmak için.

 1. Sosyal ilişkiler kurun ve arkadaşlarla takılın

Evlendikten sonra kendinizi dünyanın geri kalanından soyutlamamalısınız, sosyal bir yaşam sürmeye devam etmelisiniz : arkadaşlarla akşam yemeğine çıkmak veya diğer çiftlerle tatil düzenlemek, evli hayatı eğlenceli ve kalıcı hale getirmenin yararlı bir yoludur.

Gerçekten uzun ömürlü ve kesinlikle eğlenceli bir evlilik dengesi oluşturmak için bu ilginç ipuçlarını uygulamaya koyun .

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
morruj
Merhaba,2020 sonlarında başlayan bu serüvenimizde sizler için en net araştırmalarımızla hizmet vermeyi hedefleyen en yeni nesil kadın sitesi olarak, kuruluşun yöneticisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

haberler, sağlık, fitnes,kadın sitesi,kadın portalı