Yaşlı Kadınlar İçin Makyaj Önerileri!

19.01.2021
785
Yaşlı Kadınlar İçin Makyaj Önerileri!

Yaşlı Kadınlar İçin Makyaj Önerileri!

Yaşlanmak, zorlukların adil payıyla birlikte gelir, ancak herhangi bir fırsat için elinizden gelenin en iyisini yapmak kesinlikle onlardan biri olmamalıdır. Yaşlandıkça cildiniz değişir (farkettiniz, eminiz) ve bu olduğunda, güzellik ihtiyaçlarınız da değişmelidir. 60’ta başlayanlar kasaya girdi ve makyaj kullanımının altın kurallarını çıkardı, böylece kozmetiklerinizin sizi desteklemesine izin verirken kırışıklıklarınızı gururla giyebilirsiniz.

Hazırlanın

Kusursuz bir görünüm, ancak bir astar kullanırsanız elde edilebilir. Astarlar, temelinizi uygulayacağınız pürüzsüz bir temel oluşturur. Cildinizdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermeye yardımcı olur, bu da cilt tonunuzu dengelemeye yardımcı olabilir. Cilt tipinize uygun bir astar seçmek istiyorsunuz (ve hemen hemen her cilt tipi için bir astar var, araştırmanızı da yapın).

Temelde sakin olun

Hormon seviyeniz düştükçe cildiniz biraz daha kuruyabilir ve kendinizi bir krem ​​fondötene ulaşırken bulabilirsiniz. Dur! Daha kalın, daha kremsi formüller gibi bazı fondötenler, daha dolgun bir kaplama sağlamak için yapılır, bu nedenle içlerinde çok daha fazla pigment bulunur. 60 yaşın üzerindeki çoğu kadının yalnızca gölgeleri, karanlığı, kırık damarları ve renk değişimlerini örtmesi gerekir. Bu ‘topaklanmış’ görünümden kaçınmak istiyorsanız, hafif ve taze görünmenizi sağlarken tüm sorunlu alanları kaplamak için sürekli bir örtü fondöten veya kremadan pudra kompakt kullanın. Tabii ki, kremsi bir formülün kapsamını seviyorsanız, zengin bir yüz nemlendiricisi veya nemlendirici bir astar ile kullanın.

Buradaki ipucu, olgun cildiniz için doğru fondöteni seçmektir!

Jane Fonda

Hayalet gibi görünmeye çalışmıyorsun

Cildiniz yaşlandıkça daha cansızlaşır, bu yüzden sizi eşit derecede soluk gösterecek bir fondötenden kaçınmak istersiniz. Biraz daha sıcak bir ton uygulayarak cildinizi güçlendirin. Bunu, elinizin arkasındaki bir sonraki en koyu tonla ‘tam uyumlu’ bir gölgeyi karıştırarak ve ardından bir fondöten fırçasıyla uygulayarak yapabilirsiniz.

Gözünüzün altındaki lekeleri veya koyu halkaları örten fondötenden sonra kapatıcınızı uygulayın. Çoğu makyaj sanatçısının fondöten sonra kapatıcı uygulamayı önermesinin nedeni, daha sonra yalnızca ihtiyacınız olanı kullanacağınız ve daha doğal görünen bir yüze sahip olacağınızdır. Göz çevreniz gibi hassas cilt bölgelerinde kapatıcı kullanırken dikkatli olun, çünkü tüm yanlış nedenlerle bu bölgelere dikkat çekebilir. Diğer bir ipucu ise, baş aşağı bir üçgen kullanarak kapatıcı uygulamaktır – ucunun yanağınıza doğru aşağı bakması, ışığı dikkat çekmek istemediğiniz alanlardan uzaklaştırmanıza yardımcı olur.

Diğer öneriler şunları içerir:

  • Yağlı cilt ile ilgili sorunlarınız yoksa, az miktarda sıkıştırılmış pudra kullanın.
  • Allıklarınızı ağızdan kulağa okşamayı unutun çünkü bu teknik sizi acımasız gösterebilir. Bunun yerine, yanağınızın elmasının üst kısmında hafifçe kızartın.
  • Işığın yüzünüze doğal olarak temas ettiği yerlere (kaş kemiği, burun köprüsü ve elmacık kemikleri boyunca) biraz bronzlaştırıcı / vurgulayıcı ekleyin. Başka bir şey yapmazsan bir çizgi film karakteri gibi görüneceksin.

Senin gözlerinde

‘Çizgi film’ görünümlerinden bahsedilirken, o kaşları inceleyelim. Gözleriniz ruhunuzun penceresi olabilir ama kaşlarınız onların kemeri. Kaşlarınızın yüzünüzü çerçevelemesini ve ona tanım vermesini istiyorsunuz. Doğru nedenlerle … fark edilmelerini istiyorsunuz! Bu amaçla, kaşınızı aşırıya kaçmayın. Uzun kaş tüylerini aşırı toplamaktan veya çekmekten kaçının. Olgun yaşlı bir kadın olarak yeniden uzayacağınızın garantisi yoktur ve çok ince olan kaşlar sizi yaşlandırabilir. Bunun yerine kaşlarınızı düzeltin. İyi ışıkta yapın. Bir 60 yaşında başlar, topluluk üyesi bile “en iyi ışığı vardır” çünkü işin yapılması için gündüzleri arabasında oturan yatırıldı.

Dame Helen Mirren
Kaşlarınıza en doğal görünümünü vereceğinden, göz kalemi kaleminizin sert olduğundan ve yumuşak bir şekilde sürdüğünden emin olun. Saçınız koyu ise, bir veya iki ton daha açık renkli bir kalem kullanın, ancak grilerinizi kucaklıyorsanız, bir veya iki daha koyu olan bir kalem düşünmek isteyebilirsiniz.

Göz makyajına hazır olduğunuzda çok sert olmayın. Gözleriniz sorunlu olabilir çünkü o bölgedeki ve çevresindeki cilt elastikiyetini kaybetmiştir. Sonuç olarak gözleriniz kırışmış veya kukuletalı olabilir ve makyajınızı işleri biraz açmak için kullanmak isteyebilirsiniz. Çoğu makyaj sanatçısı, göz farı için ulaşmadan önce ince bir astar tabakası uygulamanızı önerir. Ve tabii ki, göz farı söz konusu olduğunda seçim sizin. Bazı makyaj sanatçıları, 60 yaş üstü kadınların cesur renklerden kaçınmasını önerirken, diğerleri bunu teşvik ediyor.

Krem bazlı ürünler (daha olgun ciltler için daha iyi olduğu söylenir) veya pudra göz farı kullanmanız fark etmeksizin, buradaki ipucu, onu küçük, yumuşak bir fırça ile uygulamanız ve karıştırmanız gerektiğidir. Fırçanız yok mu? Pamuklu bir ucun ucunu kullanın. İki yaşındaki torununuzun boya kalemlerinden biriyle yüzünüze çekmiş gibi görünmemesi için onu yeterince lekelemek isteyeceksiniz.

Bu göz şeklindeki bulmacanın son parçası kirpikleriniz. Kirpik kıvırıcı kullanarak daha genç ve uyanık görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bu kirpikleri kökünden kıvırmak istersiniz ki bu zor olabilir – neredeyse imkansızdır – eğer derin oturmuş, sarkık veya kukuletalı gözleriniz varsa. Maskara kullanıyorsanız (ve neden olmasın?) Da lekelenme yaşayabilirsiniz, bu yüzden suya dayanıklı bir maskara düşünün. Ten renginize uyan bir renk seçin, örneğin siyah sert görünmenize neden olabilir.

Maskara uygulamak için hızlı ipuçlarımız:

  • Daha iyi bir sonuç için kirpik kıvırıcınızı sıcak su altında ısıtın ve kıvırıcıyı çıkarırken hafifçe yukarı ve uzağa doğru döndürün.
  • Uygulama sırasında maskara çubuğunu yana doğru hareket ettirerek kirpikleri ayrı tutun.
  • Alt kirpiklerdeki maskarayı unutun, neredeyse her zaman gözlerin altındaki kırışıklarda topaklanır ve toplanır.
  • Bir göz kalemi kullanmayı seçerseniz, her kullanım arasında herhangi bir göz farı veya makyaj kalıntısını temizlemek için keskinleştirin. Sorunsuz bir şekilde kayar ve her bir göz kapağında eşleşen bir gölge verir. Gri renkli göz kalemi, siyah rimel ile iyi uyum sağlar.
  • İsterseniz ipi pamuklu çubukla yumuşatın.
  • Daha da uzun görünmelerini sağlamak için göz kalemi ile kirpik diplerine dikkatlice uygulayın.

Bize bir öpücük ver

60’lardan beri aynı eski dudak renklerini kullanıyorsanız, işleri biraz sallamanın zamanı gelmiş olabilir. Nötrlere mi takıldınız? Kırmızıyı dene. Kırmızı rujla dolu bir çekmecen var mı? Pembeyi düşünün. Dudak renginizle oynarken eğlenin, ancak dokuya çok fazla yüklenmeyin. Daha önceki ipuçlarından anlaşılmaması durumunda, çok şiddetli olan herhangi bir şey sizi yaşlandıracaktır. Daha dolgun bir görünüm elde etmenize yardımcı olmak için dudağınızın dışını kaplayan doğal bir gölge de istiyorsunuz. Çok karanlık ve dudağınız solmaya başlarsa alışılmadık bir taslakla sonuçlanırsınız.

Rujunuzla birlikte düşünmek isteyeceğiniz diğer bir şey, fazladan ruj dudağınızın sınırlarını geçtiğinde kanamayı önlemek. Doğrudan çubuktan uygulamak yerine ruj fırçası kullanın. Fırçayı dudaklarınızın ortasına sürüp ardından köşelere yayabilirsiniz.

Krem cilalı bir lippy kullanırsanız, dudaklarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilir.

Ne kuralları?!

60’larınıza geldiğinizde, istediğinizi yapma hakkını kazandınız, bu yüzden makyaj yapmak için denenmiş ve test edilmiş bir yönteminiz varsa ve bu sizi harika hissettiriyor ya da yapamıyorsanız aynada çok fazla zaman geçirmekten rahatsız olursunuz, bu senin seçimin!

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
morruj
Merhaba,2020 sonlarında başlayan bu serüvenimizde sizler için en net araştırmalarımızla hizmet vermeyi hedefleyen en yeni nesil kadın sitesi olarak, kuruluşun yöneticisidir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

haberler, sağlık, fitnes,kadın sitesi,kadın portalı